nůž od Škrobáka - D2 a cocobolo

. Publikováno v Nože a výrobky z kůže

skrobak cocoboloDruhá kudla od Gerda na sebe nenechala dlouho čekat. Kvalita zpracování, cena, rychlost výroby a v neposlední řadě skvělá domluva a ochota Škrobáka vyjít vstříc dalšímu mému návrhu, šli ruku v ruce s další mojí objednávkou.

Tentokrát jsem měl v materiálu čepele jasno. D2. Původní zadání ručky byl opět kavkazský ořech, ale po pár dnech mi Škrobák volal, jestli tam má dávat ten ořech, nebo něco jiného, abych neměl obě kudly se stejným dřívím. Už ani přesně nevím, jaká všechna dřeva mě byla nabídnuta, ale vyhrál palisandr cocobolo. Návrh nože jsem měl už nějaký ten pátek nakreslenýSkrobak 2 navrh a po jeho doručení Škrobákovi mi od něj přišel mejl s fotkou jeho nové čepele, která byla velmi podobná té mojí. Pěkná shoda.

Nůž jsem chtěl s širokou čepelí a to prohnutí hřbetu jsem zvolil, aby "šel" nůž lépe a snadněji do řezu, což se splnilo. Kudla řeže neskutečně.

S výběrem cocobola na ručku jsem spokojen. Má pěknou kresbu, je těžké a hodně tvrdé (objemová hmotnost dřeva se uvádí vyšší, než má eben). Rozměry nože jsou délkové shodné s prvním nožem od Škrobáka, tedy čepel 11cm a ručka 11cm. Tahle druhá kudla je o dost pádnější.

Při testování tohoto nože jsem řezal a štípal různé suché i syrové dříví v lese. Čepel krásně drží ostří. Další test, který dopadl více než výborně, bylo zpracování krůtího masa. Nožem jsem na několika místech přesekával páteř a pak došlo ještě k rozsekání hrudníku a pánve. Po této činnosti nůž z oceli D2 stále holil.

2 Skrobak 3 1

2 Skrobak 3 1

2 Skrobak 4 1

2 Skrobak 4 1

2 Skrobak 5 1

2 Skrobak 5 1

2 Skrobak 6 1

2 Skrobak 6 1

2 Skrobak 8 1

2 Skrobak 8 1

2 Skrobak 9 1

2 Skrobak 9 1

Tags: nože kožené pouzdro na nůž