Cold Steel Outdoorsman

. Publikováno v Nože a výrobky z kůže

outdoorsman
Pustil jsem se do rozborky nože Outdoorsman firmy Cold Steel. Jednak mě zajímalo, jakou šířku má trn v rukojeti a za druhé mě k tomu přiměl fakt, že byť je nůž vyšší cenové kategorie, stále je to "jen" sériový kousek a rukojeť z kratonu mě přišla u konce jaksi "dutá" a při pevnějším úchopu se podivně (i když jen lehounce) prohýbala. Chtěl jsem se tomu podívat na zoubek.

 

Hlavice nože je klasicky na závit. Měl jsem trochu vítr z toho, až jí budu povolovat, abych neukroutil šroub, na kterém drží. O jeho průměru jsem nevěděl nic a tak jsem na to šel hodně opatrně. Hlavici nože jsem obalil jemnou kůží, abych ji neodřel a opatrně s ní zkusil pomocí sikovek pootočit. Šlo to poněkud ztuha, ale přesto plynule a bez nějakého váznutí. Po vytočení hlavice šla kratonová rukojeť hladce stáhnout. Je na trnu relativně volně nasazena.

Rukojeť je o pár milimetrů delší, než trn nože a dotažením hlavice se lehounce vyboulí. Proto ono lehké "prohýbání" materiálu rukojeti. Problém jsem vyřešil sice možná neelgantně, ale účinně jedním návinem textilní elektrikářské izolace na konce trnu.

Po nasazení kratonu zpět na trn a dotažení hlavice sedí rukojeť pevně bez sebemenší známky předchozího prohýbání. Závit jsem před natočením hlavice namazal lepidlem na závity.

Cold Steel Outdoorsman 01

Cold Steel Outdoorsman 01

Cold Steel Outdoorsman 02

Cold Steel Outdoorsman 02

Cold Steel Outdoorsman 03

Cold Steel Outdoorsman 03

Cold Steel Outdoorsman 04

Cold Steel Outdoorsman 04

Cold Steel Outdoorsman 05

Cold Steel Outdoorsman 05

Tags: nože