Kudla od Petra Melichárka

. Publikováno v Nože a výrobky z kůže

melicharekObčas si člověk potřebuje udělat radost. No a čím jiným si radost udělá nadšenec do nožů než právě nožem. Delší dobu už jsem na "najfu" pošilhával po nožích Petra MelGhi Melichárka, až uzrál ten správný čas a oslovil jsem Petra s prosbou o výrobu nože. Tvar nože jsem měl už z Petrovi tvorby vyhlídnutý, zbývalo jen ujasnit si materiály.

Kožené pouzdro na kožeňák Horal

. Publikováno v Nože a výrobky z kůže

horal mJako kluk jsem u svého kamaráda obdivoval nůž s koženou rukojetí. Tehdy se dal v obchodě sehnat leda tak nějaký ten Mikovák s rukojetí z plastové imitace parohu v několika verzích, ale super zálesácká kudla byla pro nás kluky obrovská vzácnost. Takové kudly tehdy vyráběli šikovní tatínkové, nebo strejdové a vlastnit takovou kudlu byl hotový poklad. Bohužel od dětství zůstal můj sen o tom super noži s koženou rukojetí jenom snem.

Kožená brašnička

. Publikováno v Nože a výrobky z kůže

brasna lekarnickaKožená brašnička s oválnými bočnicemi. Lze ji nosit i u pasu, ale primárně jsem si ji vyráběl jako pouzdro na lékárničku a různé nezbytné drobnosti do batohu, když jedu na vandr, nebo kamkoli ven. V dnešní syntetické době lze jistě najít lehčí a levnější variantu obalu na lékárnu, ale kůže je zkrátka kůže..