dýmka z přířezu č.12

. Publikováno v Dýmky

platoTak konečně padla další dýmka. Tentokrát jsem ji nevyráběl z předvrtaného polotovaru, ale z plato extra přířezu z etrafiky. Vyvrtal jsem si ji vlastně už loňskou zimu, ale k jejímu dokončení jsem se dostal až dnes.

K výrobě došlo jako již tradičně u Dana na zahradě. Prvotní plán byl zatopit a makat na dýmce uvnitř chaty. Svinec, kterej bych ale v chatě udělal, jsem si už po zkušenosti s výrobou dýmky v bytě dovedl představit a tak jsem se odsunul do nevytápěné "dílny".

 

Do náústku jsem vyvrtal díru pro čep, ovšem dost křivě. Během broušení hlavičky dýmky jsem až moc zúžil jednu část stěny ve spoji s náústkem, takže nezbylo nic jiného, než zkrátit.

Šel jsem se trochu ohřát do chaty. Dali jsme s Danem sváču a po ní relax s dýmkou. Když jsem šel do chaty, byl jsem přesvědčen, že se na to dneska vybodnu a dýmku dodělám zas někdy "příště". Než jsem ale dokouřil, už mě zas svrběly prsty.

Chlad v "dílně" mě opět přivítal s otevřenou náručí. Pod nohy polystyrenovou desku a honem dobrousit tvar hlavičky a ztenčit náustek, což se snadněji řekne, než udělá. Čekal jsem, co se mě zas stane, když den tak krásně začal, ale dál už to byla jenom nuda..

Moření a leštění jsem dal až doma na balkóně a další dýmečka je na světě. Dopíšu a jdu zakouřit..

Dymka Plato 05

Dymka Plato 05

Dymka Plato 06

Dymka Plato 06

Dymka Plato 07

Dymka Plato 07

Dymka Plato 08

Dymka Plato 08

Dymka Plato 09

Dymka Plato 09

Tags: dýmky