dýmka z přířezu č.13

. Publikováno v Dýmky

canadianDalší dýmka z nevrtaného plato přířezu. Tentokrát "canadian" kalumet. .o) Dlouho jsem v počítači hledal její fotky. Jedna z mých nejoblíbenějších dýmek. Bohužel jsem po jejím dokončení neměl k dispozici k focení nic jiného, než mobil, takže podle toho fotky vypadají. V zásobě mám ještě pět přížezů. Dva tvaru canadian, takže pokud nepokazím vývrt, tak snad bude brzy další přírůstek.

dýmka z přířezu č.12

. Publikováno v Dýmky

platoTak konečně padla další dýmka. Tentokrát jsem ji nevyráběl z předvrtaného polotovaru, ale z plato extra přířezu z etrafiky. Vyvrtal jsem si ji vlastně už loňskou zimu, ale k jejímu dokončení jsem se dostal až dnes.

K výrobě došlo jako již tradičně u Dana na zahradě. Prvotní plán byl zatopit a makat na dýmce uvnitř chaty. Svinec, kterej bych ale v chatě udělal, jsem si už po zkušenosti s výrobou dýmky v bytě dovedl představit a tak jsem se odsunul do nevytápěné "dílny".

dýmka z přířezu č.11

. Publikováno v Dýmky

foxxDalší dýmovnice je na světě. Tentokrát jsem se pokusil o povrchovou úpravu, kterou jsem ještě nezkoušel. Problém byl pak trochu s leštěním tak hrubého povrchu, ale nakonec to myslím nedopadlo tak špatně. Vyrobil jsem ji pro kamaráda Foxxe, kterýžto se nedávno přidal do "rodiny" dýmkařů. Přeji chladný kouř nejen z téhle faječky a ať z ní chutná. Dýmku jsem Foxxovi předal na libové geocacherské akci Adventure race - Hracholusky 2010.

dýmka z přířezu č.10

. Publikováno v Dýmky

korenDesátá dýmka na sebe nenechala dlouho čekat. Přířez už jsem měl beztak doma, tak šlo jen o čas a tu správnou "tvůrčí" náladičku. Tenhle přířez jsem kupoval kvůli jeho kresbě i přes to, že byl na povrchu samý kaz. Komora i vrtání bylo ale bez kazu, tak jsem do toho šel. Třeba se kazíky odbrousí a zbyde jenom čistý dříví. Pokud jsem měl při výrobě předchozích dýmek alespoň mlhavou představu o jejich budoucím tvaru, tady jsem věděl jenom to, že kořen na spodní straně dýmky chci nechat. Ještě žádnou "kořenovici" nemám, tak bude tahle moje první.

dýmka z přířezu č.9

. Publikováno v Dýmky

classicDalší dýmku jsem si nadělil k narozeninám. Přeci jen si člověk občas musí udělat radost. Práce byla dokončena dnes. Chtěl jsem zkusit udělat nějaký hladký klasický tvar a dopadlo to jak je vidět na obrázcích dole. Měl jsem "šmirgly" jen do hrubosti 320, tak jsem začal leštit.

dýmka z přířezu č.6

. Publikováno v Dýmky

freehand 2Další, v pořadí šestá dýmka, je opět na světě. Zkusil jsem si tentokrát tzv. freehand, opět z přířezu od Oldřicha Jirsy. Vybírání co nejčlenitějšího kořenového okraje přířezu zabralo nějaký čas, než mi padlo do ruky ten pravý. Tvar byl z větší části ponechán náhodě.. vyloupl se z přířezu sám, jak jsem tak na něm pracoval rašplí a pilníkem..

dýmka z přířezu č.5

. Publikováno v Dýmky

cubeA je tu zas další dýmka. Bentka, pro změnu. Vrhnul jsem se na ní po tom, co jsem dostal k narozeninám dýmku od kamaráda.  Výroba probíhala u něj na zahradě, pilo se pivo, kafe, jedlo se, z kazeťáku hrály folkárny, prostě ráj na zemi.

dýmka z přířezu č.4

. Publikováno v Dýmky

frenchDalší, v pořadí čtvrtá dýmka na sebe nenechala dlouho čekat. Z vlastních výrobků zkrátka tak nějak chutná ten tabák víc. Koupil jsem přířez, pro změnu rovný "billiard".

Tvar jsem nechal tak nějak náhodě. Jenom jsem si na přířez nakreslil osy, abych věděl, kam až můžu brousit a začalo "tvoření". Tvar se sám připomněl celkem záhy. Za chvilku už bylo jasně patrné, že dělám osmibokej soudeček.

dýmka z přířezu č.3

. Publikováno v Dýmky

eggTřetí dýmku jsem dělal opět pro sebe. Pro tu radost z výroby něčeho, co pak budu používat.. a rád..  Přížez byl, tak jako oba předešlé, od pana Jirsy.

Výběr přířezu je tak trochu sázka do loterie, ať člověk vybírá sebevíc, tak nikdy není vidět do vnitřku dřeva, kde může být nějaký ten větší, nebo menší kaz, dutina, prasklina,... Něco se ale ohlída dá, což jsem u tohohle přířezu moc neohlídal. Přehlédl jsem hodně tenkou spodní stěnu náústku, ve kterém se po čase udělala díra. Nad opravou jsem dlouho přemýšlel.

dýmka z přířezu č.2

. Publikováno v Dýmky

headDruhou dýmku jsem vyráběl pro kamaráda k narozeninám. Nejsem žádný řezbář, ale prvotní nápad byl udělat radost dýmkou v podobě hlavičky, neb kámoš má přezdívku "Hlava".

Přířez jsem pořídil "biliárdový" a po prvních peripetiích s místem výroby bylo nutno jednak pořídit malý svěráček a druhak jsem se jal hledat místo pro výrobu dýmky vhodnější, než koupelna bytu dva plus jedna.. Nakonec byla dýmku stvořena v pronajaté garáži.

první dýmka z přířezu

. Publikováno v Dýmky

hand 1Mojí první dýmku, kterou jsem s přířezu vyráběl. Její výroba proběhla doslova na koleni. Pravda, byla k dispozici modelářská frézka, ale jinak veškerou práci obstaral "šmirgl" různých hrubostí. Svěráček jsem v té době bohužel ještě neměl, takže bylo vše uděláno jen tak v ruce.